Konkurs głośnego czytania prozy anglojęzycznej

22 listopada 2023r. reprezentant naszej szkoły – Szymon Musiał został wyróżniony w KONKURSIE GŁOŚNEGO CZYTANIA PROZY ANGIELSKOJĘZYZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH, który odbył się w katedrze filologii angielskiej Akademii Nauk Stosowanych w Pile.  

Jury oceniało dykcję, płynność, zrozumienie tekstu i przede wszystkim – wymowę. Konkurencja była na prawdę duża, ponieważ na konkursie oprócz Szymona stawiło się piętnastu reprezentantów szkół z Powiatu Pilskiego.

Głównymi celami konkursu są pobudzanie i zainteresowanie literaturą oraz kulturą anglojęzyczną i językiem angielskim.

Etap główny poprzedzony był etapem szkolnym, w którym wzięli udział: Michał Bogusławski z 1I, Szymon Musiał z 4K, Mateusz Reczulski z 1N oraz Mikołaj Pacanowski z 1I.

W etapie szkolnym, skład jury stanowili: Katarzyna Szmiłyk oraz Krzysztof Olszewski.

Wszystkim uczestnikom oraz wyróżnionemu Szymonowi Musiałowi serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.