Miłośnicy fotografii z „Mechanika” w Galerii BWA

W ostatnich dniach października młodzież z klas 1CM i 2N wspólnie z nauczycielem historii Michałem Olejnikiem obejrzała w Galerii Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego wystawę zatytułowaną „Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków”. Zwiedzający mieli możliwość odbycia niezwykłej podróży w czasie. W dwóch salach zaprezentowano ponad 300 fotografii, w tym dwie imponujących rozmiarów panoramy miasta – jedną z roku 1948, drugą z lat 70. Na zdjęciach można zobaczyć zmieniającą się na przestrzeni lat architekturę, zniszczone w czasie wojny kamienice, odgruzowywanie miasta, powstające nowe bloki i osiedla oraz relację z różnorodnych wydarzeń rozgrywających się w Pile w okresie ponad 40 lat.  W ciągu kilku dni galerię odwiedziło wielu pilan i gości z regionu.