Szkoła w Chmurze Microsoft

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoła w Chmurze Microsoft” i dzięki temu dołączyliśmy do ogólnopolskiej sieci szkół, które w sposób innowacyjny wykorzystują technologie Microsoftu w każdym obszarze swojego działania. Stało się to dzięki zaangażowanym nauczycielom i Dyrekcji szkoły, promującej innowacyjne metody nauczania.

„Szkoły w Chmurze Microsoft” to placówki, w których technologia jest obecna zarówno w procesie edukacyjnym jak i zarządzaniu organizacją. Szkoły dostosowujące się do dynamicznych przemian społecznych, gospodarczych i politycznych, to takie, w których nauczyciele są gotowi stale podnosić swoje kompetencje wykorzystując najnowsze rozwiązania w procesie zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności.

Jesteśmy szkołą bazującą na technologii Microsoft i kształcimy uczniów z wykorzystaniem nowych metod nauczania. Przygotowujemy uczniów jak mądrze i aktywnie używać technologii informacyjnych na każdym etapie edukacji. Ważnym elementem było także zbudowanie efektywnej i szybkiej komunikacji pomiędzy kadrą, uczniami i rodzicami. Udało się to dzięki wdrożeniu w marcu 2020 roku usługi Office365.

Biorąc udział w programie mamy dostęp do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Ponadto, „Szkoła w Chmurze” to szereg korzyści, takich jak dostęp do globalnej bazy szkoleń i materiałów dla nauczycieli, uczestnictwo w światowych programach Microsoft Innovative Expert Educator (globalna sieć innowacyjnych pedagogów) i Showcase School (globalna sieć innowacyjnych szkół).

Jesteśmy dumni z wyróżnienia, a tablica – dyplom została powieszona na eksponowanym miejscu na parterze budynku.

Katarzyna Pazdej