Turnieje eliminacyjne Licealiady

We wtorek 7 listopada odbyły się turnieje eliminacyjne w halowej piłce nożnej chłopców, w ramach Licealiady NSZS w Pile. Reprezentacji Mechana los przydzielił za rywali: CK Nauka i Zespół Szkół Gastronomicznych. Z pierwszym z rywali przegraliśmy 1-3, ale podkreślić należy, że do przerwy było gorzej, bo 0-3, a bramki traciliśmy w wyjątkowo niecodziennych okolicznościach. Chłopcy spotkali się pierwszy raz razem na boisku i w grze było dużo chaosu. Natomiast z każdą minutą było coraz lepiej. Bramkę zdobył pierwszoroczniak Tobiasz Błaszczyk. Drugie spotkanie z ZSG bardzo wyrównane i zakończyło się remisem 1-1, a bramkę dla „naszych” zdobył z kolei maturzysta – Sebastian Witt. Chłopcy ostatecznie zakończyli udział w turnieju na 2 miejscu, co niestety nie dało awansu do finału powiatowego. Natomiast turniej był sprawdzianem dla kilku młodych zawodników, stanowił swoisty „przegląd kadr” i w tym aspekcie spełnił oczekiwania nauczycieli WF. Kolejne piłkarskie emocje wiosną – na Orliku.