Wyjście klasy 1R do Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

17.11.2023 roku uczniowie klasy 1R odbyli wycieczkę integracyjną do BWA i UP w Pile na wystawę malarstwa  pikselowego Ryszarda Lecha oraz wystawę fotograficzną pt. „Nowa tożsamość miasta. Piła na przestrzeni lat 1946-1989 na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków. Przed obejrzeniem wytworów malarstwa i fotografii uczniowie wysłuchali ciekawej prelekcji przygotowanej przez animatorkę kultury pracującą w galerii. Pani Edyta Kin oprócz wiedzy dotyczącej tworzenia malarstwa pikselowego przybliżyła uczniom czasy PRL-u, ciekawie opowiadając o wydarzeniach uwiecznionych na fotografiach Romana i Andrzeja Zaranków w okresie socjalizmu w Polsce, kiedy Polską rządziła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza z pierwszymi sekretarzami na czele. Uczniów zaciekawiły fotografie ślubu pilanki Androny Linartas z meksykańskim księciem Alfredem Callesem w 1961 roku, oraz zdjęcia ukazujące dramatyczne  skutki wybuchu niewypałów wyciągniętych przez dzieci z Gwdy 1.09.1958 roku. Po  krótkiej, ale wyczerpującej wycieczce klasa w komplecie wróciła na kolejne lekcje w szkole.