XXIII Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Festiwal Sztafet

XXIII Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Festiwal Sztafet. Dzisiaj na stadionie MOSiR w Pile ekipa męska Mechana wystawiła dwie sztafety: 4 x 400 m i 4 x 100 m. Na tym dłuższym, prawdziwie morderczym dystansie udało nam się dobiec na 3 pozycji, z bardzo przyzwoitym czasem 4 min i 03 sekundy. Panowie: Szymon Pietrzak, Karol Harenda, Mikołaj Gawdzis i Jakub Guse pobiegli bardzo równo i skończyli w dobrym zdrowiu. Co oznacza jedno – można a nawet trzeba szybciej. Sprinterzy natomiast o przysłowiowy błysk szpady, bardziej zdobyli drugie miejsce niż stracili pierwsze – choć załączony film może wskazywać na co innego. O miejscu zadecydował błąd na ostatniej zmianie, gdyby nie to potknięcie, nasza czwórka w składzie: Franciszek Szpakowicz, Mateusz Puchała, Olivier Kuchta i Jakub Jurałowicz byłaby prawdziwym objawieniem. Gratulacje dla wszystkich, a następne emocje na bieżni już 12 października.

Jacek Sikorski