„Antygona” Sofoklesa w Pile

27.09.2021 roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli w RCK „Fabryka Emocji”  w Pile „Antygonę” Sofoklesa w reżyserii J. Szweca. W tym spektaklu teatralnym wystąpili aktorzy Teatru Ludowego z Krakowa oraz Teatru Śląskiego z Zabrza. Role antycznych bohaterów kreowali: Jakub Piwowarczyk – Kreon, Katarzyna Galica – Antygona, Anna Warchoł – Ismena, Paweł Tyszkiewicz – Hajmon, Wojtek Michno – Przewodnik Chóru, Karol Zapała – Strażnik, Zbigniew Samogranicki – Tejrezjasz. Ta antyczna tragedia ma charakter ponadczasowy, gdyż przybliża wszystkim w każdej epoce odległe realia antyku oraz zawsze aktualne problemy etyczno-moralne. Uczniom podobał się spektakl ze względu na wielobarwność szat aktorów, wzruszającą muzykę, porażające oświetlenie oraz dobrą grę aktorską. Klasa 1 OPW opuściła pilski dom kultury w pełni usatysfakcjonowana.

Danuta Rosa