Bezpieczne Walentynki 2022

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile uprzejmie informuje, że w miesiącu lutym prowadzimy akcje „Bezpieczne Walentynki”. Zbliża się „święto zakochanych”, czas wielkich uniesień i romantycznych gestów. Zakochani będą obdarowywać się wyjątkowymi prezentami na dowód swej miłości, a sklepami, kawiarniami, kinami i innymi miejscami zawładną przesłodkie szyldy i czerwone serduszka, które na każdym kroku będę przypominały aby dzielić się miłością. Warto, aby ten wyjątkowy okres, był chwilą zadumy nad własnym zdrowiem. W czasie tym, tak trudnym ze względu na epidemie COVID -19, należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku. Poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia i wsparcia jest szczególnie ważne w budowaniu relacji, zwłaszcza intymnej. Należy więc ufać własnej intuicji i w sytuacjach kiedy nie czujemy się bezpiecznie i komfortowo, umieć powiedzieć nie, nawet osobie, którą darzymy uczuciem. Czasem jedna zła decyzja, może rzutować na całe nasze dalsze życie. Dlatego warto zachęcać młode osoby w tym okresie do bezpiecznych zachowań, wykonywania testów w kierunku HIV, a w razie potrzeby pomocy, kierować ich do punktów konsultacyjno-diagnostycznych , w których można znaleźć wsparcie oraz profesjonalną poradę.

Więcej informacji na temat problematyki HIV/AIDS można znaleźć na stronie internetowej Krajowego Centrum ds. AIDS: www.aids.gov.pl

Istnieje możliwość anonimowego, bezpłatnego i bez skierowania wykonania badań w kierunku HIV w kilkudziesięciu punktach konsultacyjno-diagnostycznych w kraju.

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny w Poznaniu

ul. Mickiewicza 5/4 (w punkcie pobrań DIAGNOSTYKA), 60-834 Poznań

Godziny otwarcia: poniedziałek 16.00- 20.00

środy 16.00-20.00,

piątek 16.00- 20.00

pobrania krwi odbywają się do godz. 19.30

telefon kontaktowy 730 110 830 czynny w czwartki w godz. 17.30 – 19.00