Esport Mechan Lan VII edycja

Esport Mechan Lan to ogólnopolski turniej esportowy w grze Counter-Strike: Global Offensive. Organizowany jest w całości przez uczniów i absolwentów Zespołu Szkół Technicznych w Pile, którzy przy organizacji i przeprowadzeniu samego turnieju wykazują się niezwykłymi umiejętnościami oraz zdobywają cenne doświadczenie: współpraca w grupie, odpowiedzialność za powierzone zadanie, kontakty ze sponsorami, mediami oraz drużynami, umiejętności w zakresie organizowania, prowadzenia transmisji internetowych i wiele innych. Turniej corocznie odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego – Eligiusz Komarowski , który sponsoruje m.in puchary. Obecnie trwa etap końcowy VII edycji, a rozgrywki śledzić możecie na https://www.twitch.tv/esportmechanlan Turniej ma już swoją historię w naszej szkole, ale ciągle się rozwija. Od V edycji młodzież zastosowała Autorski System Zarządzania Turniejem oraz E-Bot – dodatek na serwer zarządzający meczem z poziomu gry. Rozgrywki rozbudowywane są o nowe funkcje, które podążają za zmieniającymi się wymaganiami graczy jak i samej gry. Również pandemia nie powstrzymała ich od organizacji VI i VII edycji. Wszystko zorganizowali w formie rozgrywek online, przeprowadzali transmisję z komentarzem na żywo.