Europejski Dzień Języków

26 września był obchodzony Europejski Dzień Języków, z tej okazji uczniowie pilskiego Mechanika pod opieką p. Anny Szóstakowskiej  i p. Katarzyny Szmiłyk wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym European Day of Languages Festival. Impreza odbyła się w dwóch turach, uczestnicy poznali fakty o pochodzeniu tego dnia oraz obejrzeli  prezentację  na temat różnych języków występujących w krajach Europy. Po teorii przyszedł czas na sprawdzenie wiedzy, do czego świetnie nadał się Kahoot przygotowany przez prowadzących imprezę, a na końcu dwuosobowe drużyny reprezentujące obecne na przedstawieniu klasy, zmagały się z quizem dotyczącym krajów europejskich. Zwycięzcami quizu okazały się klasy 1N oraz 4I. Scenografię imprezy stanowiły cytaty tematyczne w języku angielskim.

Anna Szóstakowska