Film „Marzec 68” w kinie „Helios”

31.03.2022 roku w ramach programu „Helios dla szkół” aż dziesięć klas z naszej szkoły udało się do kina „Helios” w Pile na film pt. „Marzec 68” w reżyserii Krzysztofa Langa. Film przybliżył uczniom realia społeczne i polityczne roku 1968, kiedy to władze komunistyczne wprowadziły zakaz wystawiania spektaklu „Dziadów” w reżyserii Kazimierza Dejmka w Teatrze Narodowym w Warszawie, oraz bezlitośnie obeszły się ludźmi narodowości żydowskiej, zmuszając ich do wyjazdu z kraju. Uczniowie klas: 1 CM, 1I, 1M, 2M, 2I, 3Sp, 3 Ap, 3 Rg, 4I, 4P mogli też na dużym ekranie podziwiać kreacje młodego pokolenia aktorów, a dzięki fragmentom filmów archiwalnych tamtych lat na własne oczy zobaczyć szarą i smutną rzeczywistość PRL-u końca lat sześćdziesiątych XX wieku.

Danuta Rosa