Finał II Powiatowego Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych w MDK „Iskra”

23.03.2023 r. w Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile odbył się finał II Powiatowego Turnieju o Sztukach Plastycznych. Organizatorami konkursu byli : Starostwo Powiatowe oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Pile. Turniej odbył się pod Honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. W imprezie wzięło udział dziewięć szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. W tym roku naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 2M: Karol Harenda, Karol Kozłowski oraz Marcel Maciaszek, którzy, występując w pierwszym półfinale, zmierzyli się z ogromem zadań dotyczących obszernej dziedziny wiedzy dotyczącej historii sztuki. Uczniowie, przygotowując się do konkursu, nauczyli się rozpoznawać kilkadziesiąt reprodukcji dotyczących malarstwa i rzeźby światowego i polskiego dziedzictwa kulturowego, zdobyli podstawową wiedzę z życia i twórczości artystów regionu pilskiego, oraz opanowali teoretyczne informacje z najważniejszych nurtów w sztuce dawnej i współczesnej. Za udział w konkursie i zajęcie trzeciego miejsca w pierwszym półfinale  tegorocznego konkursu serdecznie uczniom dziękujemy i gratulujemy zwycięstwa nad pozostałymi drużynami reprezentującymi technika pilskie.

Danuta Rosa