Finał konkursu BAGS

W poniedziałek 4.04.2022 roku odbył się finał 7 edycji szkolnego konkursu BAGS (Bazy, Aplikacje, Grafika, Strony). Przeprowadzone wcześniej w klasach 3 (po gimnazjum) i klasach 4 technikum informatycznego eliminacje (testy na platformie Moodle), wyłoniły 2-osobowe reprezentacje.

Finał polegał na rozwiązaniu trzech zadań praktycznych z zakresu baz danych (zapytania w języku SQL), grafiki komputerowej (odwzorowanie grafiki wektorowej w programie Inkscape), oraz wykonania aplikacji internetowej (w języku PHP i CSS). Zadania były na bieżąco sprawdzane przez organizatorów konkursu – nauczycieli kwalifikacji EE.09/INF.03. Oprócz zadań praktycznych, zawodnicy odpowiadali także na pytania testowe w aplikacji Kahoot. 

Publiczność również mogła sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w konkursach z drobnymi upominkami. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą.

Wyniki konkursu:

  • I miejsce: Dawid Mazurkiewicz, Tomasz Ptak 4i grupa 1
  • II miejsce: Maksymilian Żeleźniak, Marcin Kamiński 3r grupa 1
  • III miejsce: Damian Ruszała, Jakub Błaszczyk 3k grupa 1

Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców ZST w Pile i wydawnictwo Helion.

Gratulujemy !