Finał Wojewódzki Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w Mochach

                Reprezentacja  naszego powiatu, uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Pile w składzie: Herbuś Adrian, Klocek Dawid oraz Przewoźniak Jakub trafili do Powiatu Wolsztyńskiego, a dokładnie do miejscowości Mochy. Odbywał się tam 27 maja Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny na szczeblu wojewódzkim. Główny cel turnieju to działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród młodzieży, co nazywane jest w skrócie BRD. Nasi uczniowie przygotowywali się do zadań praktycznych przy współpracy z WORD Piła, korzystając z placu manewrowego oraz pojazdów egzaminacyjnych.

                Do Moch zjechało się 15 drużyn z wszystkich stron Województwa Wielkopolskiego. Zadania turnieju były następujące: test wiedzy teoretycznej, pierwsza pomoc, obsługa pojazdów, slalom motorowerem oraz jazda na czas autem z talerzem Stewarta na pojeździe. Po pierwszych dwóch konkurencjach nasza drużyna plasowała się na 3/4 miejscu. Niestety błąd w czasie jazdy autem, gdzie Jakub zaryzykował i postawił wszystko na jedną kartę, spowodowało wypadnięcie piłki z talerza Stewarta, co pogrzebało szansę znalezienia się w pierwszej trójce.

                Drużyna poznała smak współzawodnictwa, mogła podzielić się wiedzą i wrażeniami z innymi kolegami ze szkół technicznych naszego regionu, a co najważniejsze wzmocniła swoje umiejętności w BRD.

Marcin Orzechowski