Hej! Wilczy bracie i siostro!

Zbliża się niezwykła, wyjątkowa X edycja Biegu upamiętniającego Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym 2022 – organizowanym przez Fundację Wolność i Demokracja. To największy bieg pamięci w Polsce, który jest coraz bardziej popularny także poza granicami naszego kraju. Liczby z 2020 roku mówią same za siebie: ponad 75 tysięcy biegaczy w 360 miejscowościach w Polsce i świecie!

Cieszymy się, że historia staje się żywą motywacją dla wszystkich, którzy pokazują się na „starcie” oraz wspaniałych kibiców! Dzięki nim tworzymy unikalną imprezą masową towarzyszącą obchodom „Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych” na symbolicznym dystansie biegu, który wynosi 1963 metry (upamiętnienie śmierci ostatniego Wyklętego – Józefa Franczaka, pseudonim „Lalek”).

Nasza szkolna, „Mechanikowa” edycja odbędzie się w najbliższy wtorek, 1 marca 2022, o godzinie 12:00, na terenie tzw. „Stawków”. Zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego, dla startujących bonusy i jak widać na zdjęciu – również nagrody od organizatorów.

Link do zapisów – http://bieg.zst.pila.pl/