I edycja szkolnego biegu „Tropem Wilczym”

            1 marca 2022 r., o godz. 12:00, wystartowała I edycja szkolnego biegu „Tropem Wilczym”. Dzień nieprzypadkowy, ustanowiony w roku 2011 Świętem Narodowym przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, poświęcony jest pamięci Żołnierzy Wyklętych – uczestników polskiego zbrojnego podziemia niepodległościowego, którzy od 1944 r. walczyli przeciwko sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej. „Mechanik” przystąpił do akcji organizowanej przez Fundację Wolność i Demokracja, która między innymi wspiera Polaków na Kresach. W tym samym czasie, w wielu miastach w Polsce, młodzież szkolna przystąpiła do symbolicznej rywalizacji na dystansie 1963 m, by uczcić bohaterów wydarzeń z lat 1944 – 1963. Imprezę otworzył prof. Marcin Orzechowski, a o organizację zadbali nauczyciele wychowania fizycznego, wspierani przez wolontariuszy z klasy 3Mp i 3Kg. Przed startem zawodnicy wysłuchali jeszcze utworu rapera Tadka – „Żołnierze Wyklęci”.

            Przy pięknej pogodzie do mety dotarło 46 zawodników, najszybsi otrzymali medale (Franek z 2K, Nikodem z 2D i Mikołaj z 1M), pierwszych 27 zawodników otrzymało pakiety składające się z pamiątkowych koszulek i kubków, na wszystkich uczestników (w tym również kibiców) czekały: pamiątkowe naklejki i Biuletyn IPN „Wygnani z Kresów”, który mogliśmy wręczyć dzięki wsparciu Damiana Jagły (naszego absolwenta), który jest prezesem Klubu Sportowego Tropem Wilczym Piła i jednocześnie organizatorem miejskiego Biegu Tropem Wilczym, który odbędzie się w niedzielę 6 marca nad jez. Piaszczyste.

            Fundacja Wolność i Demokracja zwróciła się do nas również z apelem o udział w zbiórce publicznej w celu pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Zachęcamy całą społeczność szkolną do wsparcia akcji, która jest jednoczesnym 'za’ pomocą zagrożonym wojną i 'nie’ dla totalitarnych działań.

            Numer zbiórki publicznej 2022/624/OR numer konta do indywidualnych wpłat: 24 1140 1010 0000 5060 3200 1020

Jacek Sikorski