I Powiatowy Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych w Pile

16 marca 2022 roku w Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno-Naukowej „ISKRA” odbył się pierwszy Półfinał Turnieju Wiedzy o Sztukach Plastycznych zorganizowany przez Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych oraz Starostwo Powiatowe w Pile pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego. W konkursie zmierzyły się trzyosobowe drużyny reprezentujące cztery szkoły: Zespół Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej, Zespół Szkół Ekonomicznych z Piły oraz Zespół Szkół w Łobżenicy. Spotkanie otworzył wicestarosta Arkadiusz Kubich, w jury zasiadły Panie Edyta Kin, Kinga Mikołajewska oraz Justyna Szymańska, a swym wokalnym występem imprezę uświetniła Zuzia Janczarczyk. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie czwartej klasy Technikum Mechatronicznego: Dawid Przybylski, Igor Rumiński oraz Oskar Walczak, którzy w  trzech turach dzielnie walczyli o ustalenie prawidłowych odpowiedzi i pokonanie przeciwnych drużyn. Walcząc zacięcie nasza szkolna ekipa zdobyła 47 punktów, zostawiając w tyle I LO, które zdobyło 36 punktów, oraz ZSE z 28 punktami i Zespół Szkół w Łobżenicy, który zgromadził  17 punktów. Dwie najlepsze drużyny pierwszego półfinału wezmą udział w finale „Turnieju”, który odbędzie się 24 marca 2022 roku w „Iskrze”, gdzie zmierzą się ze zwycięskimi drużynami drugiego półfinału konkursu, który odbędzie się 17 marca 2022 roku. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali piękne upominki w postaci albumów sztuki, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Pile.

Danuta Rosa