I WIRTUALNE MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

Najtęższe głowy Mechanika spotkały się 4 grudnia na maratonie szachowym. Jako że covid torpeduje nieco możliwość rozgrywania zawodów w tradycyjnej wersji, tym razem mistrzostwa odbyły się w wirtualnym świecie. Po 12 godzinach zmagań, podczas których rozegrano wiele ciekawych partii godnych naszego arcymistrza Jana Krzysztofa Dudy, wyłoniliśmy naszych lokalnych championów. Zwyciężył uczeń klasy 3Rg Maksymilian Żeleźniak. Tuż za nim uplasował się Bartosz Kalinowski z klasy 1Cm. Najniższy stopień podium przypadł Kacprowi Sobańskiemu z klasy 4R. Gratulujemy zwycięzcom. Kolejne turnieje planujemy na okres ferii, również w warcaby. Wielkie słowa podziękowania kieruję w stronę Huberta Muchy z klasy 2m, bez którego pomocy turniej nie doszedłby do skutku.

Wojciech Krajewski