INTERNATIONAL PUBLIC SPEAKING COMPETITION

17 marca w ZS im. Stanisława Staszica w Pile odbył się Międzynarodowy Konkurs Przemówień Publicznych w j.angielskim. W konkursie wzięło udział dwóch naszych uczniów: Jakub Nowak z klasy 1CM oraz Szymon Lietzau z klasy 3Ng. Chłopcy wygłosili mowy pod tytułem „Celebrities as modern heroes” oraz „No one is born a hero” związane z mottem „We expect too much from our heroes” i zaprezentowali się naprawdę świetnie. Bardzo dobrze poradzili sobie ze stresem i wykazali się wysokim poziomem znajomości j.angielskiego. Pięciu najlepszych uczestników jedzie na ogólnopolski finał do Bydgoszczy. Wśród tej szczęśliwej piątki znalazł się Jakub Nowak, który najbliższy weekend spędzi w Bydgoszczy na finałowych zmaganiach. Finalista konkursu będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym finale w Londynie, więc jest o co walczyć. Trzymamy kciuki i życzymy wygranej.

Katarzyna Szmiłyk