Kino „Helios” dla szkoły

W dniu 6.10.2021 roku aż dziesięć klas naszej szkoły udało się do kina „Helios” na film „Mistrz”. Wyjściem tym rozpoczęliśmy udział w programie „Klasa w kinie”. Film przybliżył uczniom historię legendarnego pięściarza Tadeusza Pietrzykowskiego „Teddy’ego”, który zdobył tytuł mistrza wszechwag niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach obraz ukazał nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. Oglądając film, uczniowie mogli też zobaczyć wstrząsające realia obozowego życia toczące się pod nadzorem niemieckich oprawców. Klasom: 1I, 1M, 2I, 2M, 3Mp, 4I, 4K, 4M, 4P,4R oraz ich opiekunom: Joannie Markiewicz, Annie Zelent-Serówce, Weronice Kończewskiej, Krzysztofowi Olszewskiemu, Annie Skrzypczak, Michałowi Olejnikowi, Jackowi Demczarowi, Marcinowi Orzechowskiemu, Monice Rejewskiej-Skierze, Anicie Ziółkowskiej, kino „Helios” podziękowało preferencyjnymi kuponami biletowymi.

Danuta Rosa