Klasa 2 Ng w galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile

23.09.2020 roku młodzież naszej szkoły, po wielu miesiącach przerwy w pobieraniu „edukacji kulturalnej miasta”, wreszcie mogła odbyć wycieczkę do BWA i UP w Pile na wystawę Rafała Podgórskiego pt. „Trwanie obrazu”. Autor obrazów uprawia malarstwo sztalugowe, grafikę artystyczną, fotografię, techniki eksperymentalne. Młodzież klasy 2 Ng z dużym zainteresowaniem przyglądała się obrazom twórcy odwzorowujących rzeczywistość skrajnie różniącymi się od siebie metodami i gatunkami artystycznymi. Uwagę uczniów przyciągały oryginalnie brzmiące tytuły prac, oraz nowatorskie techniki ich tworzenia. Niektóre wytwory artysty szokowały nie tylko tytułem, ale przede wszystkim współczesnym ujęciem popularnych tematów znanych plastyce od wieków. W galerii zdjęć poniżej miedzy innymi: „Kolacja bez wsparcia”, Caput Mortuum”, „Raj utracony”.

Danuta Rosa