Klasa 2m na „PAINTBALLU”

24 maja 2022 roku uczniowie klasy II M technikum mechatronicznego pod opieką Pani pedagog Wioletty Szumańskiej i wychowawcy Krzysztofa Olszewskiego wzięli udział w wycieczce sportowo – integracyjnej na Paintball w Centrum Rekreacyjno-Nurkowym „SZALEYA” znajdującym się w miejscowości Krzewina koło Kaczor.  Pole Paintballowe to niezwykłe miejsce, gdzie podopieczni mieli możliwość spędzić aktywnie czas. Celem wycieczki była nie tylko integracja zespołu klasowego, ale przede wszystkim kształtowanie umiejętności pracy w grupie – budowanie teamu, propagowanie zdrowej rywalizacji opartej na zasadzie fair play, upowszechnianie sportu, aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Na miejscu przedstawiono uczniom regulamin i zasady gry. Młodzież została przeszkolona w zakresie poruszania się w terenie, taktyki oraz zasad strzelania z różnych pozycji. Dzięki tej zabawie uczniowie ćwiczyli strategiczne myślenie, a także rozwijali kondycję fizyczną.

Uczniom rozdano odzież ochronną, maski ochronne oraz karabinki. Następnie młodzież została podzielona na 2 zespoły, które na polu paintballowym „walczyły” między sobą. W ciągu kilku godzin pod okiem instruktora rozegrali w grupach kilka ciekawych scenariuszy między innymi: walkę o flagę. Jak się okazało gra paintballowa dostarczyła ogromnych emocji i niezapomnianych wrażeń. Wspólna rywalizacja wzmocniła ducha walki w klasie oraz zjednoczyła ją jako drużynę. Na zakończenie wspólnej rywalizacji odbył się grill, w trakcie którego uczestnicy mogli podzielić się swoimi wrażeniami i zdobytym doświadczeniem. Wszyscy wrócili do domu zadowoleni i z planem już kolejnego wyjścia na pole paintballowe.

Klasa 2M dziękuję Pani pedagog za opiekę i pomoc w pilnowaniu grilla.

Krzysztof Olszewski