Klasa 2M w BWA i UP w Pile

W dniu 13.03.2023 r. klasa 2M odbyła wycieczkę do BWA i UP w Pile na wystawę prac poświęconych życiu i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego władze komunistyczne trzykrotnie osadziły w więzieniu. Wśród stu dwudziestu jeden prac osiemdziesięciu sześciu artystów uczniów najbardziej zainteresowały powstałe w czasach uwięzienia własnoręcznie napisane przez duchownego tabliczki opisujące drogę krzyżową. Ciekawostki z życia kardynała zajmująco przybliżyła uczniom zaprzyjaźniona z naszą szkołą dziennikarka Edyta Kin. Stefan Wyszyński to jedna z najznamienitszych postaci w historii naszego kraju, która przyczyniła się do odzyskania naszej wolności. Wystawa prezentująca prace w różnych technikach trafiła do naszego miasta po wcześniejszych pobytach w największych muzeach archidiecezjalnych w naszym kraju: Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Pelplinie i Częstochowie.