Klub Europejczyka odwiedził przedszkolaków

Każdy młody Europejczyk powinien znać wiersze polskich poetów, dlatego już po raz trzeci przedstawiciele Klubu Europejczyka wraz z opiekunem – nauczycielem historii Michałem Olejnikiem – odwiedzili Niepubliczne Przedszkole LITTLE PEOPLE. W słoneczną środę 29 maja 2024 roku młodzież Mechanika zapoznała dzieci z Grupy Niebieskiej z wybranymi utworami poetyckimi Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Tym razem Klub Europejczyka reprezentowali uczniowie technikum z klasy 2I oraz 2M: Karolina Dębicka, Agnieszka Hoffmann i Filip Binkowski. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały niecodziennych gości, którzy zaśpiewali również kilka piosenek przy akompaniamencie gitary, skrzypiec i ukulele, a następnie zajęły się malowaniem otrzymanych od uczniów Mechanika kolorowanek, przedstawiających bohaterów czytanych wierszy. Wizyta w przedszkolu przysporzyła wiele radości obu stronom spotkania, służyła kształtowaniu postaw prospołecznych oraz rozwijaniu kreatywności i wrażliwości młodzieży, a także przygotowaniu i motywowaniu najmłodszych do samodzielnego czytania.