KLUB EUROPEJCZYKA ODWIEDZIŁ PRZEDSZKOLAKÓW

Każdy młody Europejczyk powinien poznać wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Zawsze i wszędzie warto zachęcać do ich czytania, dlatego w czwartek 9 czerwca 2022 roku przedstawiciele Klubu Europejczyka wraz z opiekunem – nauczycielem historii i filozofii Michałem Olejnikiem – odwiedzili Niepubliczne Przedszkole LITTLE PEOPLE przy ulicy Władysława Sikorskiego. Klub Europejczyka reprezentowali uczniowie technikum z klasy 1CM i 2K: Aleksandra Dasiukiewicz, Nadia Marcinowska, Bartosz Kalinowski, Paulina Jagła, Nikola Jakobsche i Kamil Kiełkowski. Młodzież Mechanika razem z opiekunem zapoznała starszaki z Grupy Niebieskiej z kilkunastoma utworami poetyckimi. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały niecodziennych gości, którzy w dalszej części spotkania zachęcili je do wspólnej zabawy, a następnie zajęły się malowaniem otrzymanych od uczniów „Mechanika” kolorowanek, przedstawiających bohaterów czytanych wierszy.

Wizyta w przedszkolu służyła kształtowaniu postaw prospołecznych oraz rozwijaniu kreatywności i wrażliwości młodzieży, a także przygotowaniu i motywowaniu najmłodszych do samodzielnego czytania. Dlaczego warto czytać dzieciom? Powodów jest wiele. Głośne czytanie zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera ich rozwój psychiczny i wzmacnia poczucie własnej wartości, uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu, uczy myślenia, rozwija wyobraźnię i poczucie humoru, poprawia koncentrację, ćwiczy pamięć, przynosi wiedzę ogólną, ułatwia naukę, uczy odróżniania dobra od zła, rozwija wrażliwość moralną, pomaga w rozwiązywaniu problemów, jest znakomitą rozrywką i profilaktyką działań aspołecznych, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy.

Czwartkowe spotkanie przyniosło wszystkim jego uczestnikom wiele radości, dlatego młodzież z Klubu Europejczyka zamierza kontynuować współpracę z  Niepublicznym Przedszkolem LITTLE PEOPLE.Na kolejną wizytę umówiliśmy się po wakacjach…

Michał Olejnik