Komórka na misje

Szafki, szuflady i pudła z drobiazgami to najczęstsze miejsca, gdzie trafiają zużyte i niepotrzebne telefony komórkowe. Niekiedy wyrzuca się je do kosza, a wtedy stanowią odpad niebezpieczny dla środowiska naturalnego. Tymczasem są instytucje, dzięki którym telefony komórkowe zyskują drugie życie, bądź są poddane recyklingowi. Odnowione telefony mogą być znowu używane i trafić do krajów rozwijających się, przez co zapewnią dostęp do środków komunikacji.

Po raz drugi nasza szkoła włącza się w akcję zbiórki zużytych i nie potrzebnych telefonów na rzecz krajów misyjnych. Przysłany do misjonarzy telefon komórkowy będą mogli oni przekazać firmie, która go odnowi, albo podda recyklingowi i w ten sposób zdobędą fundusze, które wspomogą ich działalność misyjną. Do telefonu powinna być dołączona bateria (ładowarka nie jest konieczna). Telefony prosimy przynosić do sali nr 19, gdzie będzie wystawiony oznakowany pojemnik lub bezpośrednio do pana katechety Wojciecha Krajewskiego.