KONKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA NA PUSS

Dzisiaj w KONKURSIE GŁOŚNEGO CZYTANIA PROZY ANGIELSKOJĘZYZNEJ DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH, który odbył o godzinie 12.00 w sali 215 bud. D.  przy ulicy Podchorążych 10 wzięło udział 4 naszych uczniów: Karolina Miedzianowska z klasy 3Kg, Jakub  Nowak z klasy 1CM,Marcin Kamiński z klasy 3Rg oraz Szymon Lietzau z klasy 3Ng.Mimo ogromnej konkurencji i wyjątkowo dużej liczby uczestników nasi uczniowie spisali się na medal i zajęli aż dwa miejsca na podium. Jakub Nowak zajął pierwsze miejsce ,a Szymon Lietzau trzecie miejsce. Pozostali uczniowie również bardzo dobrze zaprezentowali swoje umiejętności.

Celem konkursu jest zachęcenie młodego pokolenia do obcowania z literaturą oraz odnalezienia jej wysokich walorów artystycznych. Intencją organizatorów jest także promowanie literatury brytyjskiej i amerykańskiej przy jednoczesnym usprawnianiu kompetencji komunikacyjnych  podczas publicznej prezentacji.

Zainteresowani  udziałem w konkursie uczniowie musieli wybrać dowolny fragment prozy w wersji oryginalnej, którego prezentacja nie przekroczy 3 minut. Wystąpienie uczestników było poprzedzone krótkim, jednominutowym uzasadnieniem dokonanego wyboru, w języku angielskim oraz przygotowaniem krótkiej prezentacji w formacie PowerPoint  (maks. 2 slajdy) z informacją w języku angielskim o autorze i jego twórczości, ewentualnie o prezentowanym utworze.

Jury, w którego skład weszli wykładowcy Katedry Filologii  oraz przedstawiciele studentów PWSZ poddali ocenie elementy kreujące  ogólny odbiór prezentacji, tj. wybór, uzasadnienie i stopień trudności czytanego fragmentu, wymowę oraz modulację głosu czytających.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję  i zachęcam do udziału w kolejnych edycjach konkursu. Panu Krzysztofowi Olszewskiemu bardzo dziękuję za opiekę nad naszą gromadką uczniowską.

Katarzyna Szmiłyk