KONKURS WIEDZY O SPORCIE

25 marca 2021 roku odbyła się XII edycja Szkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Punktualnie w czwartek o godzinie 18.00 , wszyscy zawodnicy dołączyli do spotkania na specjalnie stworzonym do tego projektu kanale na Teams. Przy użyciu aplikacji Forms , uczestnicy musieli odpowiedzieć pisemnie na 15 otwartych pytań. Dotyczyły one bieżących wydarzeń z życia sportowego , ale także z bogato zapisanych kart historii rywalizacji sportowej , oraz przepisów regulujących współzawodnictwo w poszczególnych konkurencjach sportowych. Nie zabrakło także zdjęć ze znanymi przedstawicielami świata sportu. Należało rozpoznać kogo przedstawiały , kraj oraz dyscyplinę sportu z którą związany jest dany sportowiec. A chyba najtrudniejszą częścią rywalizacji było odgadywanie o kogo chodzi ? – na podstawie szczątkowych informacji z biografii sportowców. Chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom dużej wiedzy sportowej. A laureatami tegorocznej edycji konkursu zostali : 1 miejsce Igor Rumiński 3M z wynikiem 516 pkt. 2 miejsce Borys Kondeja 2M który zgromadził 448 pkt i 3 pozycja Maciej Grzymajło 3I ze zdobyczą 435 punktową. Cieszymy się że w naszej społeczności uczniowskiej znaleźć można prawdziwych pasjonatów sportu. Już niebawem czekają nas dwie wielkie imprezy sportowe : Mistrzostwa Europy w piłce nożnej oraz Letnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Mamy nadzieję że grono owych pasjonatów mocno się poszerzy.

Tegoroczną imprezę przygotowali i przeprowadzili : Kondeja Grzegorz i Michał Bobrowski.