Kup Pan szczotkę

Przyłącz się do akcji „Kup Pan szczotkę”!

W ramach współpracy z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a przede wszystkim chcąc nieść pomoc najbardziej potrzebującym, Zespół Szkół Technicznych podejmuje się pierwszego działania, które będziemy realizować w ramach akcji „Kup Pan szczotkę”

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, pani przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na przerwach myją zęby. Wiedzą, że dzięki temu w przyszłości będą mogły szczycić się pięknym uśmiechem.

Co zbieramy? Szczoteczki, pasty do zębów i mydło w kostce.

Dla kogo?

Dla afrykańskich dzieci chodzących do misyjnych szkół i przedszkoli.

Jak dary dotrą do dzieci?

Zabiorą je ze sobą wolontariusze; stomatolodzy, lekarze, pielęgniarki i położne wyjeżdżający do pracy na misjach. Pozostałe szczotki i pasty wysłane zostaną do Afryki pocztą drogą morską.

Kto może wziąć udział w Akcji?

Wszyscy!!! Którzy mają wielkie serce, trochę czasu, mnóstwo chęci do działania i chcą wesprzeć innych.

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć. Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w tym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Do kiedy zbieramy szczoteczki i pasty?

Do 24 grudnia 2021 r.

Gdzie możesz przekazać szczotki pasty i mydła?

Proszę zapakuj do woreczka, włóż tam również kartkę ze swoim imieniem, nazwiskiem i klasą do której uczęszczasz. Przynieś do szkoły i włóż do przygotowanego opisanego kartonu, który ustawiony będzie w sali nr 19.

Już dzisiaj wszystkim, którzy zdecydowali się pomóc z całego serca serdecznie dziękujemy! Koordynatorem tej i innych akcji jest katecheta Wojciech Krajewski.