Licealiada Szkół Średnich w koszykówce chłopców

Po rocznej, spowodowanej pandemią przerwie, w tym roku ponownie młodzież szkół średnich z Powiatu Pilskiego, przystąpiła do rywalizacji sportowej. Dzięki gościnności pilskiej „Nafty”, na jej obiekcie, odbył się dwudniowy turniej w koszykówce chłopców, w którym 5 zespołów toczyło pojedynki w systemie „każdy z każdym”. Wczoraj nasza reprezentacja w pierwszym meczu musiała uznać wyższość ekipy ZSG w Pile, a w zasadzie można stwierdzić, że w trzeciej kwarcie została rozstrzelana czterema kolejnymi „trójkami”, przez ewidentnie MVP spotkania – Dominika Czajkowskiego. Nie umieliśmy znaleźć na niego sposobu i przegraliśmy 22 – 36. Drugi mecz – dla nas o wszystko – z teamem gospodarzy, czyli ZS im. St. Staszica. Poprawa gry we wszystkich aspektach i wygrywamy 32 – 28. Wszystko jeszcze możliwe. Środowy pierwszy mecz to pewna wygrana z ILO z Piły 29 – 14 i nerwowe spoglądanie na wynik kolejnej potyczki – meczu ZSG i Nafty. Mecz bardzo zacięty do momentu, kiedy to „Gastronomik” w jednej z akcji nie stracił swojego asa atutowego – Dominika Czajkowskiego. Od tego momentu przewaga „Nafty” rosła, a końcowy wynik był dla nas prawdziwym ciosem. Wygrywamy jeszcze ostatni mecz turnieju z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Pile 34 – 16, ale to powoduje, że trzy drużyny mają jednakowy dorobek punktowy – po 6 punktów i trzeba sporządzić tzw. „małą tabelę” między zainteresowanymi zespołami. Niestety dla nas małe punkty układają się najgorzej, zajmujemy 3 miejsce, Mistrzem Powiatu zostaje ZS im. Staszica, dzięki większej ilości zdobytych koszy. Srebro dla ZSG w Pile. Nie czujemy się po turnieju sportowo gorsi od drużyn, które nas ostatecznie wyprzedziły, ale werdykt trzeba przyjąć. Gratulacje i podziękowania dla wszystkich uczestników, opiekunów i sędziów, a przede wszystkim dla naszej prof. Anny Skrzypczak i kolegi Jacka Piechoty z SP nr 2, bez których zaangażowania turniej pewnie by się w ogóle nie odbył. To były dwa dni wyczerpującej ale świetnej sportowej zabawy.

Jacek Sikorski