Mechanik w akcji „Rodakom na Kresach”

Pilska paczka na Kresy, to szczytna inicjatywa w której Zespół Szkół Technicznych brał ochoczo i aktywnie udział od wielu lat. W tym trudnym okresie, zbiórka w szkole okazała się praktycznie niemożliwa. Ponieważ nasza młodzież „Mechana” znana jest z hasła „Nigdy się nie poddawaj” również w tym roku daliśmy radę. Zbiórka przy udziale  około 60-ciu naszych uczniów została wzmocniona do paczek i dostarczona bezpośrednio do organizatora zbiórki tzn. „Pilskich Patriotów”. Pomoc naszym rodakom na Wileńszczyźnie wpisuje się w działania Klubu Europejczyka, który prężnie zadziałał w szkole,  to przecież kraj Unii Europejskiej, bezpośrednio powiązany historią z Polską przez wieki. Dary już dotarły na Wileńszczyznę, dokładnie do miejscowości Mościszki. Wszystkim raz jeszcze w imieniu nauczycieli historii w pilskim ZST dziękujemy za pomoc i patriotyczną postawę.

M.Orzechowski