Medale siłaczy z Mechana

Hala sportowa ANS w Pile była areną zmagań najsilniejszych chłopaków że szkół ponadpodstawowych z powiatu pilskiego. W poniedziałek 17 kwietnia od godziny dziesiątej rozpoczęły się Mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc.Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach wagowych: do 75 kg , do 90 kg oraz powyżej 90 kilogramów masy ciała. W najlzejszej kategorii udany występ zanotował Wojtek Herczakowski, który uporal się z ciężarem o wadze 90 kg co pozwoliło mu zająć wysokie 5 miejsce. Drugą kategorię wagowa można by śmiało nazwać KATEGORIĄ MECHANA. Dwóch naszych zawodników wycisnelo sztange o wadze 115 kg. W tej sytuacji o zwycięstwie decydowała mniejsza waga zawodnika. Pierwsze miejsce przypadło w udziale Adamowi Terka a drugie miejsce Szymonowi Pająk. Na dobrym 5 miejscu zakończył rywalizację Bartosz Kownacki z wynikiem 110 kg. W najcięższej kategorii wagowej brązowy medal wywalczył Kacper Chrześcijański z rezultatem 115 kg. W klasyfikacji drużynowej zdecydowanie pierwsze miejsce zajął ZST Piła pokonując pilska Nafte oraz LO z Pola. Oprócz wymienionych uczniów naszą reprezentację tworzyli w tym dniu: Kamil Zalewski, Filip Wiśniewski, Franek Morawski, Jakub Zalewski, Jan Kotur, Dawid Stebach, Michał Strugarek, Daniel Siwiak, Bartosz Śliga, Patryk Czupak, Oskar Ostrowski, Paweł Antonowicz, Mateusz Rozniakowski, Artur Beckendorf, Adam Terka, Borys Kondeja, Marcel Hanczaryk, Filip Jasiek i Oskar Życzynski. Większość z nich poprawiła swoje rekordy życiowe i tym samym przyczyniła się do zdobycia pucharu w klasyfikacji drużynowej. Serdeczne gratulacje dla wszystkich i powodzenia w kolejnych startach.

Opiekun reprezentacji Kondeja Grzegorz