Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny – wyróżnienia dla uczniów ZST

21 marca 2024 roku, odbyła się XXXIII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Głównym organizatorem tego konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu, natomiast międzynarodowym inicjatorem konkursu jest paryskie stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières”.     

Atrakcyjne zadania konkursowe popularyzują wiedzę matematyczną, mobilizują do rozwijania zainteresowań oraz umożliwiają sprawdzenie swoich umiejętności. Konkurs rozgrywany jest w sześciu kategoriach wiekowych i przyznawane są następujące rodzaje nagród:        
a) nagrody dla laureatów konkursu,       
b) nagrody za bardzo dobry wynik,       
c) nagrody za wyróżnienie.

W tegorocznej edycji wzięło udział, po raz pierwszy 8 uczniów naszej szkoły.
Z przyjemnością informujemy, że w tym prestiżowym konkursie w kategorii Junior wyróżnienia otrzymali Igor Bedołek, Oliwier Gołota oraz Bartosz Sławiński.

Gratulujemy zdolności matematycznych oraz ciężkiej pracy!