Mistrzostwa Szkół Średnich w pływaniu


W czwartek 7 kwietnia, Stowarzyszenie Kuźnia Mechanika im. Stanisławy Grabowskiej-Wądołowskiej i Rada Rodziców działające przy naszej Szkole, zorganizowali zawody pływackie dla młodzieży reprezentującej szkoły średnie z Powiatu Pilskiego. Na zaproszenie odpowiedziały ostatecznie trzy ekipy i na gościnnej pływalni „Relaks” w Kaczorach, rywalizowali uczniowie: Zespołu Szkół przy Teatralnej, Zespołu Szkół im. St. Staszica, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespołu Szkół Technicznych z Piły. Zawody z założenia wpisywały się w historię tej dyscypliny kultywowaną od kilkunastu lat w Mechaniku, od czasu, kiedy zaczęliśmy organizować współzawodnictwo pływackie w ramach współpracy Klubu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Obecną formułę zamierzamy dalej rozwijać, mamy sporo spostrzeżeń po czwartkowych wyścigach i liczymy w przyszłości na szerszy udział szkół prowadzonych przez Powiat Pilski, tak by impreza zyskała wymiar święta pływania w naszym regionie.
A sportowo? Drużynowy tryumf młodzieży z pilskiej „Nafty”, przed „Ogólniakiem”, „Mechanem” i „Teatralną”. Indywidualnie najlepszymi zawodnikami imprezy zostali Marika Zawada z 1LO i nasz reprezentant, Aleksander Sporysz. Poza nimi swoje konkurencje (pływaliśmy st. dowolnym, grzbietowym i klasycznym oraz sztafetę mieszaną 4 x 25m) udało się wygrać tylko Jagodzie Murat z 1LO i Wiktorowi Dzidziul z „Nafty”. W naszej ekipie na podium stawali również: Borys Kondeja (dwukrotnie), Ilona Wajer i Karol Harenda. A skład „naszych” pływaków uzupełnili: Nadia Marcinowska, Aleksandra Dasiukiewicz i Marcel Hańczaryk.
Dziękujemy wszystkim za udział, pracujemy nad rozwojem imprezy i … już czekamy na następny rok.