MISTRZOSTWA W WYCISKANIU SZTANGI

Już po raz 6 najsilniejsi uczniowie szkół średnich rywalizowali w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc zorganizowanych przez ANS w Pile. W tym roku do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 120 zawodników , w tym 18 z naszej szkoły. Rywalizacja toczyła się w 3 kategoriach wagowych : do 75 kg , do 90 kg oraz powyżej 90 kg. Wspaniały i ogromny sukces w najlżejszej kategorii odniósł nasz uczeń , reprezentat 5S Łukasz Ratajczak który o 10 kg poprawił swój rekord życiowy i z wynikiem 125 kilo zwyciężył zdobywając złoty medal. Bardzo dobre występy zanotowali w tej wadze : Kamil Zalewski 2CM i Janek Kotur 4K którzy uporali się z ciężarem 105 kg zajmując 4 i 5 miejsca. W wadze do 90 kg najlepszym z naszych zawodników okazał się Hubert Łukowski 5S który wycisnął sztangę o wadze 115 kg i został sklasyfikowany na 5 miejscu. Ogromne emocje towarzyszyły rywalizacji z udziałem najcięższych sportowców. Po za wszelką konkurencją dla innych okazał się zawodnik z ZSCKR Brzostowo Mateusz Kortuś , który podniósł sztangę o wadze 155 kg. O pechu może mówić Oskar Ostrowski z 5I który wycisnął 130 kilo i walkę o brązowy medal przegrał tylko większą masą ciała. Pozostali nasi uczniowie potwierdzili swoje aktualne możliwości poprawiając lub zbliżając się do swoich rekordów życiowych. Dziękuję wszystkim za udział w zawodach , sportową zaciętość oraz życzę wytrwałości w treningach.

Opiekun reprezentacji Kondeja Grzegorz