MŁODZIEŻ MECHANIKA DUMNA Z POWSTAŃCÓW WARSZAWSKICH

W ostatni dzień stycznia Zespół Szkół Technicznych w Pile otrzymał dyplom za aktywny udział w akcji „BohaterON w Twojej Szkole” realizowanej jesienią 2022 roku w ramach ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!” Głównym celem podjętych działań było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocja postaw patriotycznych i popularyzowanie dziejów Polski XX wieku. Zadaniem nauczycieli w całym kraju było przeprowadzenie lekcji na podstawie udostępnionych materiałów, a następnie zmotywowanie uczniów do dodawania wpisów na portalu www.dumnizpowstancow.pl. Każdy taki wpis to znacznik na mapie Polski symbolizujący dowód uznania, pamięci i dumy z Powstańców Warszawskich. W pilskim Mechaniku funkcję koordynatorów tej edukacyjno-patriotycznej akcji pełnili nauczyciele historii – Wojciech Krajewski, Michał Olejnik i Marcin Orzechowski. Projekt został zrealizowany pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki.