O transplantologii w Mechaniku.

W czwartek, 19 maja w murach naszej szkoły gościliśmy Panią dr Kamilę Sadaj-Owczarek, Koordynatora Transplantacyjnego, która jest Kierownikiem Katedry Ratownictwa Medycznego Akademii Nauk Stosowanych w Pile. Tematem prelekcji z młodzieżą była bardzo trudna, ale i ważna kwestia dotycząca transplantologii, która jest realizowana w ramach Kampanii „Drugie życie”. Młodzież mogła dowiedzieć się o pracy koordynatora, pogłębić wiedzę dotyczącą transplantacji narządów oraz poznać odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Mamy nadzieję, że dzięki prelekcji rozwiane zostały mity dotyczące transplantacji, a młodzi ludzie przekażą zdobytą wiedzę swoim najbliższym, przyczyniając się tym samym do wzrostu świadomości w kwestii przeszczepów.

Szkolni organizatorzy akcji: p. Wioletta Szumańska, p. Katarzyna Senska i p. Michał Bobrowski.