Olimpiada z języka angielskiego im. B. Lindego

W piątek 20 października, w naszej szkole odbyła się I część etapu pierwszego Olimpiady z języka angielskiego. Organizatorzy napisali, że „Olimpiada Języka Angielskiego to konkurs, który wymaga wyjścia poza podręcznik szkolny i poza sztampowe myślenie o nauce (i nauczaniu) tego języka obcego. Olimpiada to konkurs dla osób z zamiłowaniem do nauki języka angielskiego, mających świadomość, że ten język obcy to nie tylko gramatyka i słownictwo, ale także elementy wiedzy o krajach anglojęzycznych, w tym szeroko pojmowana kultura, tj. literatura, historia, sztuka, sport, itp.” Dziękujemy naszym zdolnym uczniom za tak liczne przybycie i zmierzenie się z tym 'wyzwaniem dla koneserów’ i trzymamy kciuki za przejście do kolejnych etapów. Wyniki (wymagane minimum 94 pkt z testu) ukażą się już przed 30 października.

Joanna Markiewicz – koordynator szkolny Olimpiady