Organizowany przez ZST w Pile Konkurs Informatyczny BAGS rozstrzygnięty

W dniu 21.02.2023r. odbył się Okręgowy Konkurs Informatyczny BAGS w zakresie kwalifikacji INF.03 w zawodzie technik informatyk, pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego pana Eligiusza Komarowskiego. To już siódma edycja konkursu, organizowana przez naszą szkołę, ale w tym roku po raz pierwszy był to konkurs okręgowy z udziałem uczniów z siedmiu szkół kształcących młodzież w zawodzie technik informatyk. W konkursie wzięły udział szkoły z Piły, Trzcianki, Złotowa, Wałcza, Czarnkowa i Wyrzyska.

Staraliśmy się, aby formuła konkursu była dynamiczna i atrakcyjna zarówno dla uczestników jak i publiczności i chyba nam się udało. Mimo trudnych zadań praktycznych i krótkiego limitu czasowego w pytaniach teoretycznych, uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu programowania, tworzenia stron internetowych, baz danych i grafiki wektorowej.

Po sześciu konkursowych rundach końcowe wyniki i cztery nagrodzone miejsca wyglądają następująco:

I miejsce: Maksymilian Żeleźniak i Marcin Kamiński z Zespołu Szkół Technicznych w Pile

II miejsce: Wojciech Chrzan i Dominik Kowalec z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie

III miejsce: Artur Jóźwiak i Jakub Młynarczyk z Zespołu Szkół nr 4 RCKU w Wałczu

IV miejsce: Wiktor Karykowski i Maksym Ślugajski z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile.

Dzięki sponsorom konkursu, mogliśmy nagrodzić laureatów atrakcyjnym nagrodami, łączna ich wartość w konkursie wyniosła 2800zł. Oto lista sponsorów:

  • Starosta Pilski pan Eligiusz Komarowski
  • Firma programistyczna Mirumee Labs
  • Firma informatyczna SiP Serwis
  • Akademia Programowania Level UP
  • Rada Rodziców Zespołu Szkół Technicznych w Pile
  • Wydawnictwo Helion

Dziękujemy uczestnikom za udział, nauczycielom za opiekę i przygotowanie uczniów do konkursu, sponsorom za wspaniałe nagrody. Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok.

Organizatorzy: Renata Nagiewicz, Katarzyna Pazdej, Jacek Demczar, Marcin Molak