PODSUMOWANIE KOLEJNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

Zakończyła pracę komisja oceniająca zdjęcia w konkursie szkolnym PAMIĘĆ O ZWYCIĘSKIM POWSTANIU WIELKOPOLSKIM 1918-1919 ZAKLĘTA W FOTOGRAFII. Zadaniem uczestników rywalizacji było wykonanie oryginalnej fotografii związanej tematycznie z Powstaniem Wielkopolskim 1918-1919. Do głównych celów uczniowskiej aktywności należało rozwijanie i pogłębianie zainteresowań dziejami Polski, kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży, a także motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w konkursach. Jury składało się z nauczycieli historii – Wojciecha Krajewskiego, Michała Olejnika i Marcina Orzechowskiego oraz przedstawicieli Klubu Europejczyka – Michaliny Gromotki, Paulina Jagły i Nikoli Jakobsche. Nadesłano 12 fotografii. Zwyciężyła Nadia Marcinowska (klasa 2CM), drugie miejsce zajął Michał Przewoźniak (klasa 1 K), a trzecie Mateusz Odor (klasa 2 I). Gratulujemy!!!