PODSUMOWANIE KONKURSU „POZNAJEMY KRAJE UNII EUROPEJSKIEJ”

Z okazji Dnia Europy, w którym co roku świętuje się pokój i jedność w Europie, w pilskim Mechaniku odbył się konkurs „Poznajemy kraje Unii Europejskiej”, zorganizowany przez Klub Europejczyka oraz nauczycieli historii Michała Olejnika i Marcina Orzechowskiego. Do głównych celów uczniowskiej rywalizacji należało rozwijanie tożsamości europejskiej, motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w konkursach oraz rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej młodzieży. Każdy uczestnik konkursu samodzielnie wykonał e-plakat poświęcony wybranemu krajowi Unii Europejskiej, prezentujący charakterystyczne cechy jego kultury. W skład komisji konkursowej oprócz wymienionych wcześniej nauczycieli historii weszli nauczyciele przedmiotów informatycznych – Renata Nagiewicz i Katarzyna Pazdej oraz przedstawiciele Klubu Europejczyka – Oliwia Jaryst i Kacper Pikulik. Przy ocenie prac jury wzięło pod uwagę przede wszystkim wartość merytoryczną i artystyczną e-plakatów oraz oryginalność, pomysłowość i estetykę ich wykonania. Zwyciężył Przemysław Piszczek (klasa 3R), drugie miejsce zajął Patryk Piszczek (klasa 3R), a trzecie Aleksander Kaczor (klasa 2Kg). Gratulujemy!

Michał Olejnik