PODSUMOWANIE SZKOLNEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

W naszej szkole zakończył się konkurs poświęcony 103. rocznicy zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 „Powstanie Wielkopolskie w mojej małej ojczyźnie – śladami przodków”. Jego organizatorami było Stowarzyszenie „Kuźnia Mechanika im. Stanisławy Grabowskiej-Wądołowskiej” oraz nauczyciele historii Zespołu Szkół Technicznych w Pile. Do celów konkursu należało rozwijanie i pogłębianie zainteresowań dziejami Polski, propagowanie wiedzy o powstaniu wśród młodzieży ZST w Pile, kształtowanie postaw patriotycznych, motywowanie młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w konkursach. Zadaniem każdego uczestnika konkursu było stworzenie eseju w wybranej przez siebie kategorii: „Ślady Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w dziejach mojej rodziny” lub „Ślady Powstania Wielkopolskiego 1918-1919  w mojej miejscowości lub jej bliskiej okolicy”. Prace uczniów jury oceniło pod względem poprawności merytorycznej, pomysłowości i oryginalności ujęcia tematu oraz poprawności językowej i estetyki pracy. W skład komisji konkursowej weszli: Prezes Zarządu Stowarzyszenia Kuźnia Mechanika im. Stanisławy Grabowskiej-Wądołowskiej” Agnieszka Lament, członek Zarządu Stowarzyszenia Michał Bobrowski, przedstawicielka Klubu Europejczyka Oliwia Jaryst oraz nauczyciele historii Michał Olejnik i Marcin Orzechowski.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie technikum informatycznego. Zwyciężyła Nadia Marcinowska (klasa 1CM), drugie miejsce zajęła Inga Rodkiewicz (klasa 3Kg), a trzecie Przemysław Piszczek (klasa 4R). Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia – otrzymali je  Patryk Piszczek (klasa 4R) oraz Mateusz Odor (klasa 1I). Gratulujemy!!!

Michał Olejnik