Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą

29.11.2022 r. w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbył się 2. Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Tekstów Pisanych Prozą.  Wzięła w nim udział Agnieszka Hoffmann z klasy 1M.  Za wzruszające odczytanie fragmentu tekstu „Między mną a czereśnią” autorstwa Paoli Peretti uczennica otrzymała wyróżnienie. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół przy Teatralnej, a główną pomysłodawczynią Pani Jagoda Bartz. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla szkół podstawowych i szkół średnich. Wśród tekstów wybieranych przez uczniów znalazły się między innymi: „Zbrodnia i kara”, „Świat Zofii”, „Ania z Zielonego Wzgórza”, „Przygody Sherlocka Holmesa”, „Mały książę”, „Prawiek i inne czasy”.  Uroczystość uświetniła obecność wicestarosty Arkadiusza Kupicha oraz Marka Kamińskiego. Opiekę nad uczennicą naszej szkoły w trakcie imprezy pełniły wicedyrektor Hanna Ciesielska oraz Danuta Rosa.

Danuta Rosa