Promocja zdrowia

Ostatnie dwa tygodnie stały dla uczniów biorących udział w Olimpiadzie Zdrowia pod hasłem „Żyj zdrowo”. W nagrodę za udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowaliśmy dwa wyjścia: na Akademię Nauk Stosowanych w Pile oraz do Gym Factory w Pile.

23 stycznia grupa ok. 15 uczniów wybrała się wraz z opiekunem p. Michałem Bobrowskim na ANS w Pile, gdzie młodzież miała okazję dowiedzieć się więcej na temat zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania oraz zwiedzić wydział ratownictwa medycznego. Merytoryczny wykład i nowoczesny sprzęt jaki mogli zobaczyć nasi uczniowie rzucił nowe światło na znane nam tematy. 

31 stycznia grupa 14 uczniów wraz z opiekunem p. Joanna Motor udała się na siłownię Gym Factory, gdzie miała spotkanie z trenerem personalnym. Porozmawialiśmy o świadomym treningu, o zagrożeniach jakie wynikają ze stosowania dopingu i innych używek, o zdrowej diecie i wielu innych nurtujących tematach. Po wszystkim chłopacy mogli sprawdzić się na siłowni i wykonać trening pod okiem fachowca.

Bardzo dziękujemy zarówno Akademii Nauk Stosowanych w Pile oraz siłowni Gym Factory za możliwość uczestniczenia w tych spotkaniach i za zaangażowanbie osób, które z nami współpracowały. Uczniowie wynieśli wiele istotnych wiadomości, które zapewne wykorzystają w życiu, a to przełoży się na ich zdrowy styl życia do czego zachęcamy wszystkich 🙂