PRZESŁANIE DLA POKOLEŃ

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w dniach 4 – 8 marca w naszej szkole, w świetlicy szkolnej prezentowana była wystawa poświęcona żołnierzom Armii Krajowej urodzonych lub zamieszkujących województwo wielkopolskie. Wychowawcom, nauczycielom i młodzieży dziękujemy za zwiedzenie wystawy oraz wysłuchanie prelekcji prezentowanej przez uczniów – Mateusza Stefanowa z 2OPW oraz Jana Mikołajczyka z 1CM. Dziękujemy również młodzieży Zespołu Szkół przy Teatralnej, która odwiedziła naszą wystawę.

Ponadto, w dniu 6 marca uczniowie klas: 1OPW, 2CM, 3CM, 3I wzięli udział w wykładzie poświęconym żołnierzom Armii Krajowej pochodzących z ziemi wielkopolskiej, który przeprowadziła Pani Dorota Fechner – Prezes Wielkopolskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Armii Krajowej oraz laureatka nagrody honorowej prezesa Instytutu Pamięci Narodowej „Świadek Historii”.