Public Speaking Competition

W poniedziałek 18 marca 2024 w ZS im. Stanisława Staszica w Pile odbyła się kolejna edycja konkursu Public Speaking Competition. Eliminacje szkolne przeprowadzone przez Krzysztofa Olszewskiego i Katarzynę Szmiłyk wyłoniły przedstawiciela, który reprezentował naszą szkołę w zmaganiach krasomówczych. Dominik Stanisz z klasy 4K wystąpił z tematem: ”Changing your  perspective changes your view ” w ramach   myśli  przewodniej tegorocznego konkursu: ”There’s nothing either good or bad but thinking makes it so”. Naszej szkole nie udało się wejść do ścisłego finału, ale Dominik godnie reprezentował Mechanika i mimo bardzo silnej oraz wyrównanej konkurencji radził sobie naprawdę bardzo dobrze. Gratulujemy odwagi, umiejętności oratorskich i wysokiego poziomu znajomości języka, która pozwoliła  na trafne przedstawienie swojego punktu widzenia w języku obcym. Życzymy Dominikowi wielu sukcesów w kolejnych zmaganiach konkursowych.