SIATKARZE Z MECHANA MISTRZAMI POWIATU PILSKIEGO

W czwartek 17 marca 2022 roku odbyły się finały Licealiady pod patronatem NSZS w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. Gospodarzem imprezy była Szkoła Mistrzostwa Sportowego przy Liceum Ogólnokształcącym w Pile. W rywalizacji drużyn męskich wzięło udział 5 szkół a wśród nich nasi chłopcy. Łącznie do rozegrania było 10 spotkań systemem „każdy z każdym”. Drużyny swoje mecze rozgrywały równolegle na dwóch przygotowanych boiskach. Gra toczyła się do dwóch wygranych setów , do 15 punktów. Mecz otwarcia nasi zawodnicy rozegrali z drużyną z Wyrzyska. Przewaga od początku była po naszej stronie i bez straty seta zakończyliśmy to spotkanie. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju wiedzieliśmy że najgroźniejszym przeciwnikiem wydaje się być Zespół Szkół przy Teatralnej. I tak też było , po dwóch setach na tablicy wyników widniał wynik 1-1 w setach i o wszystkim miała rozstrzygnąć trzecia partia spotkania. Jeden z zawodników rywali miał w tym dniu wspaniałą passę , wchodząc na zagrywkę przy stanie 2-2 swoimi asami serwisowymi oraz zagrywkami wygrywającymi doprowadził do wyniku 13-2 , nasi chłopcy robili co mogli ale seta wygrali rywale 15-8. Trzeci mecz przebiegał pod dyktando ZST , gdzie pokonaliśmy 2-0 szkołę z Łobżenicy. W tym samym czasie na drugim boisku , pilski Ekonomik sprawił niespodziankę i pokonał drużynę z Teatralnej 2-1. W tej sytuacji układ w tabeli przed ostatnim naszym meczem w turnieju zrobił się taki że w przypadku zwycięstwa z Ekonomikiem wygrywamy turniej , natomiast porażka spowoduje że zakończymy rywalizację na 3 miejscu. Nasz zespół przystąpił do meczu niezwykle zdeterminowany ale też trochę spięty wagą tego spotkania. Pierwszy set to gra bardzo siłowa i w efekcie piłka po naszych atakach lądowała w siatce lub za linią końcową. Na szczęście w dwóch kolejnych odsłonach meczu udało się opanować emocje i mądrą techniczną grą doprowadziliśmy do zwycięstwa w meczu 2-1. Tym samym zajęliśmy pierwsze miejsce w turnieju zdobywając Mistrzostwo Powiatu Pilskiego. Chciałbym w tym miejscu pogratulować wszystkim naszym zawodnikom sportowej postawy i waleczności we wszystkich spotkaniach. Naszą reprezentację w turnieju tworzyli : Dominik Koźma 4M – kapitan zespołu , Dawid Przybylski 4M , Przemek Pawlik 2A , Mikołaj Idzikowski 4I , Krzyś Szukajło 4I , Patryk Piórkowski 3R , Marcel Węgrzyn 3R , Wiktor Kałuża 4I , Olek Skarwecki 4I i Marcel Hańczaryk 3R. Dzięki wywalczonemu zwycięstwu w turnieju nasi chłopcy niebawem przystąpią do Mistrzostw Rejonowych.

                                                                       Opiekun reprezentacji

                                                                       Kondeja Grzegorz