Śladami stanu wojennego

40. rocznica pamięci o zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym.

Organizatorzy konkursu Region Wielkopolski NSZZ „Solidarność” oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych EFFATA, z honorowym patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego „Śladami stanu wojennego” ogłosili wyniki w których nasza uczennica Karolina Miedzianowska otrzymała pierwszą nagrodę. Esej który napisała, przedstawiał wpływ stanu wojennego na życie w PRL w kontekście: Kościół, prawa człowieka, społeczeństwo, kultura i gospodarka. Odniesienie uczennicy do pilskich realiów tego okresu oraz szereg rodzinnych wspomnień z pewnością wyróżniło tą pracę i zapewniło zwycięstwo. Główną nagrodę w tej kategorii – turystyczny rower, ufundowała Pani Marta Kubiak Poseł na Sejm RP.   Karolinie serdecznie gratulujemy.

Marcin Orzechowski