Ślubowanie w „Mechaniku”

Pierwsze klasy wojskowe o kierunku „Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne” oraz Oddziału Przygotowania Wojskowego złożyły ślubowanie. Ten dzień w Zespole Szkół Technicznych w Pile dla młodzieży ma szczególną wymowę, oprawę i wojskowy ceremoniał. Chodzi przecież o młodzież, która już niedługo może zasilić szeregi Wojska Polskiego.

Tegoroczne ślubowanie odbyło się w Centrum Powiatowym Iskra w Pile. 

Rota ślubowania kadetów na Sztandar Szkoły oraz odśpiewany „Hymn Kadeta” nawiązuje do wielowiekowej tradycji Wojska Polskiego. Treść mówi o wartościach takich jak honor, godność, sumienność, obowiązek służenia Rzeczypospolitej, szacunek dla munduru i symboli narodowych.

Efektownym finałem ślubowania było wspólne (gości zaproszonych, młodzieży  i rodziców) śpiewanie pieśni patriotycznych przy akompaniamencie zespołu „Grandiozo”.

                                                                                                         GRATULUJEMY