Spektakl „Dziady” cz. III w Regionalnym Centrum Kultury w Pile

W dniu 6 marca 2024 roku klasy: 2I, 2K, 2M, 3M, 5I obejrzały w RCK w Pile spektakl „Dziady” część III na podstawie dramatu Adama Mickiewicza. Aktorzy  Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu uwypuklili w sztuce te wątki utworu, które pomogły młodzieży lepiej uchwycić ponadczasowy charakter utworu i znaczenie kluczowych dla zrozumienia przesłania lektury pojęć: ojczyzny, prometeizmu, patriotyzmu, wroga. Cierpienie Polaków pod zaborem rosyjskim w pierwszej połowie XIX wieku twórcy inscenizacji przedstawili w intrygującej widzów oprawie plastycznej i muzycznej. Młoda publiczność doceniła aktorów kreujących takich bohaterów jak: Nowosilcow, Pani Rollison, Konrad. Całość widowiska pozostawiła w psychice młodzieży trwały ślad dowodzący piękna literatury w teatralnym wydaniu.